TEOG ikinci Yerleştirme Ne Zaman? TEOG Ek Yerleştirme Ne Zaman?TEOG Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? Boş Kontenjanlar Ne Zaman Açıklanacak

TEOG EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

TEOG sınavlarının tamamlanmasının ardından başlayan tercih süreci, bugün tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sona erdi. TEOG puanlarına göre tercih yaptıkları liselerden birine yerleşen öğrenciler şimdi de kayıt işlemlerini gerçekleştirecek ve yeni eğitim-öğretim yılında yerleştirildiği lisede eğitim görecek.

Ek yerleştirme için başvurularını tamamlayan öğrenciler, 28 Ağustos 2017 tarihinde ek yerleştirme sonuçlarını öğrenecekler ve yaptıkları tercihler doğrultusunda bir liseye yerleştirilecekler.

Aynı zamanda okulların boş kontenjan bilgileri de 11 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecek.

ESAS NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğrencilerin 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri belirtildi. Açıklamada, “Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır.

Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir” denildi.

1 Milyonu Aşkın Adayın Heyecan İçinde Beklediği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Tercih Sonuçları akabinde gerçekleşecek olan ek yerleştirmeler ve tüm diğer süreçler için verilen takvim böyle olmuştu;

  • 11 Ağustos 2017: Tercih Sonuçlarına Göre Boş Kontenjanların Açıklanması
  • 14-18 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
  • 21 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
  • 21-25 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
  • 28 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
  • 28 Ağustos-06 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
  • 8 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının ve Taban Puanlarının Açıklanması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir