Erkut GÜLEÇ

Ortaokul Matematik Dersi Dökümanları

Aylar: Temmuz 2019

img
2019 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS 2019 LGS başvurularının 1.aşamasını sonuçlandı. Başvurular sonucunda oluşan taban puanları merak eden öğrenciler için  ; 2019 Liselere geçiş sınavına giren ve tercihte bulunan öğrenciler için tüm Türkiye'de sınavla öğrenci alan okulların 22 Temmuz 2019 tarihinde elde edilen...

Atatürk'ün matematik ve geometri alanında yaptığı çalışmalar Cumhuriyetin ilk yıllarında bilimin önemli bir alanı olan geometri, eski terimle Hendese, Arapça ve Farsça okul programlarından kaldırılmış olmasına rağmen, Arapça kök ve.

img

Klein Şisesi ve Mobius Şeridi

By
|
In proje
|
On 24 Temmuz 2019
MOBİÜS ŞERİDİ    Geometrik olarak uzunca bir şeridin bir ucunu 180 derece bükerek diğer ucu ile birleştirilmesiyle elde edilen şerittir. İlk olarak 1861'de Johann Benedict Listing tarafından tanımlanmıştır. Dört yıl sonra August Ferdinand Möbius, yayınladığı bir çalışmasında tanımını vermiş,...

Eski Uygarlıkların Kullandığı Sayı sistemleri Nelerdir? Günümüzden binlerce hatta on binlerce yıl önce yaşayan uygarlıklar acaba bugün kullandığımız sayı sistemleri yerine hangi sistemleri kullanıyorlardı? Sayıların Kısa Tarihçesi • Tarih öncesi:.

Matematik Bulmacaları

By
|
On 24 Temmuz 2019

Matematik Bulmacaları İşte sizlere değişik standartlarda hazırlanmış matematik bulmacaları. Bulmacalarla matematik daha eğlenceli. Çarpım Tablosu Bulmacası : Görselden de görülebileceği gibi amaç 3 sayının arasına işlem ve eşitlik işareti yerleştirerek.

img
Matematik Tarihi  Matematik tarihin eski bilimlerinden biridir.Öncelikle matematikteki keşifler ve matematiksel yöntemlerin gelişimi üzerinde durur. Modern çağ’dan ve bilginin dünya çapında yayılmasından önce, yeni matematiksel gelişmelerin yazılı örnekleri sadece bölgesel olarak mevcuttu. Bilinen en eski matematiksel metinler Plimpton 322 (Babil matematiği]] tahminen MÖ 1900) , Rhind...

Resfebe Nedir? Resfebe Örnekleri Resfebe; Resfebe nedir sorusuna yanıt vermek gerekirse ,harf, sayı ve resimlerin bir arada kullanılarak bir kelimeyi bulmaya dayanan zeka oyunudur. Resfebe ismi, “resim” ve “alfabe” kelimelerinden üretilmiştir. Resfebe oyunları,.

Matematik Tarik Şeridi Hazırlama Matematik tarih şeridi hazırlarken uygulanabilecek işlem basamaklarına bakalım :  1) Tarihte matematikle ilgili en önemli buluşları  tarih sırasına göre araştırınız. 2) Matematikçilerin buluşlarını tarih sırasına göre.

img

Matematik Karikatürleri

By
|
In proje
|
On 24 Temmuz 2019
Matematikle İlgili Karikatürler Matematik dersi proje ödevlerinde kullanabileceğiniz , sizler için derledim matematik ile ilgili karikatürler : İntikar çözüm değil : ) Sıfır değil , o derece sınav nasıl geçti oğlum ? matematik öğretmenini anlayamıyorum cevap yükleniyor belirsizlik eşitsizlik matematik meali eksi otuz dört cüzdanını...
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :