Erkut GÜLEÇ

Ortaokul Matematik Dersi Dökümanları

Aylar: Ocak 2018

Hanoi Kulesi

By
|
On 24 Ocak 2018

Hanoi Kulesi Hanoi kulesi oyunu, 1883 yılında Fransız matematikçi Edouard Lucas tarafından ortaya atılmıştır. Oyun ortaya çıkışı Hint inanışlarına dayanmaktadır. Hint inanışına göre, Benares şehrinde dünyanın merkezi olduğuna inanılan tapınağın.

img
Möbius Şeridi – Klein Şişesi ve Matematiksel İllüzyon Bu yazıda iki topolojik şekli tanıtalım sizlere: Möbius Şeridi ve Klein Şişesi. Möbius Şeridi uzun bir kağıt şeridin uçlarının yarım bükümle birleştirilmesi sonucunda oluşmaktadır. Bu şeridin özelliği şudur. Diyelim ki şeridin bir yüzeyini boyamak istiyorsunuz, elinizi kaldırmadan boyamaya...

Mükemmel Sayı Nedir ?

By
|
On 24 Ocak 2018

MÜKEMMEL SAYI NEDİR? Kendisi hariç bütün pozitif bölenlerinin toplamı kendisine eşit olan sayılara mükemmel sayı denir. 6 bir mükemmel sayıdır. Çünkü 6'nın pozitif bölenleri 1,2,3 ve 6'dır. Kendisi hariç diğer.

img
ESKİ UYGARLIKLAR VE KULLANDIKLARI SAYI SİSTEMLERİ Eski Uygarlıklarlar İlkçağdan itibaren rakamları kullanma gereği duymuşlardır. Rakamlar ve sayılae için için kil tabletler üzerine çizikler yaparak, veya kesilmiş ağaç dalına çentikler yapmışlardır. İlkçağda kullanılan bu çentik ve çizikler sayıların gelişmesinde nemli rol oynamıştır.İlk ilkel insanlar, sayıları ifade...

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgeleri Yönergesi ile Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi 2017/Ağustos ayı itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Tüm eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerimiz ile il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerimizin iş ve.

8.Sınıf Matematik Proje Görevleri 1) Matematik saati hazırlama (Yuvarlak duvar saatindeki 1 den 12 ye kadar olan sayıları matematiksel işlemlerle gösterme) 2)Matematik dergisi hazırlama 3)Matematikle ilgili bir kitabın okunarak sunum.

img
7.Sınıf Matematik Proje Görevleri 1-Okulumuzun bahçesine yapılacak olan voleybol sahası için maliyet çıkarmak. Maliyeti çıkarırken şunları düşünmeniz işinizi kolaylaştırabilir. 2- Bilinmeyenin tarihi araştırmak. 3-Ünlü Türk ve İslam matematikçilerinin yaşamları ve matematiğe kazandırdıkları ile ilgili dergi ve sunum hazırlamak. 4- Matematik tarih şeridini hazırlamak. 5- Ailenizin...
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :