Erkut GÜLEÇ

Ortaokul Matematik Dersi Dökümanları

2018 PYBS Ne Zaman? İOKBS 2018

/
/
21 Görüntülenme
img

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak 2018 Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavı (2018 PYBS ne zaman) yapılacak? PYBS 2018 başvuru ne zaman yapılacak. İşte 2018 Bursluluk sınavı başvuruları ne zamanPYBS 2018 başvuru tarihi ve 2018 PYBS kılavuzu hakkında bilgi.

2018 Pybs bursluluk sınavının 9 Haziran 2018 Pazar günü yapılması bekleniyor. 9 Haziran 2018 tarihinde 5. 6. 7. 9. 10. ve 11.sınıflar bursluluk sınavına girecekler…

2018 PYBS Başvuruları Ne Zaman?

2018 bursluluk sınavına girmek isteyen öğrenciler Mart-Nisan ayları arasında başvuru yapabilecekler.

2018 PYBS Bursluluk Sınavında Kaç Soru Çıkacak?

Bursluluk sınavında öğrencilere 100 soru soruluyor. İşte pybs soru dağılımı, hangi dersten kaç soru çıkacak…

Türkçe 25 Soru

Matematik 25 Soru

Fen Bilimleri 25 Soru

Sosyal Bilimler 25 Soru

Sosyal Bilimler içerisinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları da yer almaktadır… 2018 Pybs Zor mu Olacak? Geçtiğimiz yıllarda yapılan PYBS yani bursluluk sınavlarına baktığımızda soruların çok da zor olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle 5.sınıf soruları çok da zor değil ama yinede bir kaç soru öğrencileri zorluyor. Zaten bursluluk sınavında en iyi öğrenciler burs hakkı kazanıyor ve 100 soru üzerinden neredeyse hepsini doğru yapmanız isteniyor. 90 net üzeri öğrencilerin bursluluğu kazanması daha yüksek şans. Bu nedenle de 2018 pybs çok da kolay olmayacak diyebiliriz. Sorular çok zor olmasa da sınavı kazanmak hiç de kolay değil…  Bu yüzden 2018 pybs için hazırlıklarınızı arttırın deriz..

PYBS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarda maddi durumu yetersiz öğrenciler sınav başvurusunda bulunabilecektir.  8’inci sınıf öğrencilerinin ortak sınavlardan aldığı puanlara göre bursluluğa yerleştirme işlemleri yapılacağından ayrıca İOKBS’ye katılmayacak olup sadece başvuru şartları ile ilgili belgelerini bu tarihler arasında okul müdürlüklerine ibraz edeceklerdir. Şartları taşıyan öğrencilerin başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacaktır.

Başvuru iş ve işlemleri http://www.meb.gov.trhttp://www.odsgm.meb.gov.tr  veya

https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Sınav başvurusunun yapılabilmesi için öncelikle öğrencinin e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri bursluluktan yararlanamazlar.

2018 PYBS Kaç TL?

PYBS kazanan öğrenciler 3 aylık dönemler halinde 600 TL civarında bir burs kazanacaklar. Yılda dört kez alacaklar ve okul müdürlükleri burs ücretleri öğrenciler elden yada açacakları hesap üzerinden ödeyecek… İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yani eski adı ile DPY veya PYBS haziran ayında yapılacak. Geçen yıl 10 haziran 2017 tarihinde yapılan PYBS  bu sene 9 haziran 2018 tarihinde yapılması bekleniyor. 9 haziran 2018 pybs sınavı saat 14.00 da yapılacak.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :